Do poprawnego owinięcia wydechu potrzebne będą:

  • taśma termoizolacyjna,
  • opaski zaciskowe,
  • rękawiczki ochronne,
  • pojemnik z wodą.

 

Opis instalacji:

  1. Przed owijaniem bandaż należy zanurzyć na kilkanaście sekund w wodzie (nie wymagane przy bandażu bazaltowym). Powoduje to łatwiejsze układanie bandaża oraz minimalizuje pylenie włókien.
  2. Owijanie rozpoczynamy od strony kolektora w kierunku końca wydechu mocno naciągając bandaż. Taśma powinna zachodzić na poprzednią warstwę na szerokości przynajmniej 20% warstwy poprzedniej (zakładka). Najlepiej stosować zakładkę 50%.
  3. Na koniec zakładamy opaski zaciskowe przynajmniej na końcach każdej z rur oraz na ostrzejszych załamaniach rury. Dobrą praktyką jest także podwójne owinięcie miejsca, gdzie zakładamy opaskę, ponieważ pracuje ona wtedy w dużo niższej temperaturze.
  4. W przypadku owijania bandażem szklanym, lub ceramicznym po osuszeniu bandażu należy go zaimpregnować lakierem odpornym na wysoką temperaturę. Dzięki temu bandaż będzie bardziej odporny na warunki atmosferyczne i zachowa swoją strukturę na kilka lat. Lakier należy natryskiwać z odległości ok. 20cm nie przesączając taśmy.
  5. Podczas pierwszych minut użytkowania może wystąpić dymienie z bandaża. Są to substancje pomocnicze przy produkcji taśmy i nie należy się tym przejmować.